top of page

Teknolojiyle İz Peşinde: Kültürel Miras Odaklı STEAM Uygulaması

İçerik

Bu dersi, uygulamakta olduğumuz beş çocuk atölyesinin birleştirilmiş ve teknolojik uygulama kapsamlarının yoğunlaştırılmış hali olarak tanımlamak mümkün. Teknolojiyle İz Peşinde kimya deneyleri, görsel sanatlar etkinlikleri, oyunlar, yaratıcı drama ve yeni nesil teknolojik uygulamalarla kültürel mirası koruma temasının harmanlandığı bir STEAM (Science, Technology, Engineering, Art, Mathematics) uygulaması. Çocuklar ders boyunca kültürel mirasın neden değerli ve nasıl kırılgan olduğunu ve konservasyon mesleğinin önemini içselleştirerek öğreniyorlar. Ayrıca ders tamamlandığında öğrenciler “Konya’da İz Peşinde” kitabının tamamını okumuş ve kitaptaki şifreyi çözmüş oluyoruz.

 

Yöntem

Ders Duygu Odaklı Kültürel Mirası Koruma Eğitimi metodolojisi üzerine kurgulanmış. Bu yöntem disiplinlerarası ve nesne odaklı oyunlaştırma uygulamalarından oluşuyor (4D Öğrenme Modeli: Duygu Odaklı-Deneyimsel-Duyusal-Disiplinlerarası).

 

Yaş grubu

8-11

 

Süre

Her bir seans 40-60 dakika sürecek şekilde tasarlanmış toplam 5-20 saatlik uygulama

 

Uygulama Seçenekleri

Bir kulüp dersi veya haftasonu /sömestr/yaz okulu olarak tasarlanmış olan bu dersin uygulama seçenekleri için info@idilbilgin.com adresinden bize ulaşabilirsiniz.

bottom of page